bilgi@tarhan.org +90 216 400 22 22/5096

Psikoyorum Programı


İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı vakıf amacına uygun olarak sosyal sorumluluk ve ruh sağlığını koruma adına farklı çalışmalar yakmaktadır. Vakfın Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi uzmanları ile birlikte 2004 yılında hafta içi her gece saat 00.15’te başlayan PSİKOYORUM programı bu amaçla gerçekleştirildi ve 2009 senesine kadar 1000’nin üzerinde program yaptı. SKY TÜRK ekranlarında canlı telefon bağlantıları, bilgi hattından gelen izleyici telefonları tek tek cevaplanarak bilgi verildi.

Tüm bilgi e posta taleplerine cevaplar yazıldı. Günlük hayatta karşılaştığınız, toplumu ilgilendiren sosyal, psikolojik ve kültürel sorunları vakıf adına Prof.Dr. Nevzat Tarhanve ekibi irdeledi ve çözümler üretti.

Psiko yorum’da işlenen bazı konular:

Erişkinde Özgüven, Ailede Şiddet,Çocuklarda Cinsel Oyunlar, Geçmişte Yaşamak, Huzursuz Bacak Sendromu, Düşünce Teknolojisi,Çocukta Özgüven,Duygusal Şiddet,Uykuda Davranış Bozukluğu, Gelin-Kaynana İlişkileri,Yaşlılık ve Ruh Sağlığı, Patolojik Aşk, Günlük Yaşamda Empati, Paranoid Şizofreni, Rüyalar ve Psikiyatri, Çocuklukta Yaramazlık, Cinsel Travmalar, Kıskançlık Paranoyası, Hiperaktivite, Madde Bağımlılığı, Panik Bozukluğu, Dirençli Depresyon, Mizah ve Psikiyatri, Uyku Bozuklukları, Çocukta Takıntı,Depresyon ve Aile,Yeme Bozuklukları, Çekingen Kişilik, Boşanma ve Çocuk, Evden Kaçma, Kin-Nefret-Hoşgörü, Otoriter Aile Yapısı, Çocukta Travma, Antisosyal Kişiler, Şüphecilik, Aldatma ve Sadakat, Hiperaktif Büyükler, Kadın Ruh Sağlığı, Bunamalar, Sinirlilik ve Öfke, Çocuklarda Kekemelik, Cinsel Bozukluk, Hurafeler, Büyü-Cin-Fal, Şişmanlık ve Psikoloji, Fanatizm ve Radikallik, Ağrı ve Psikiyatri,Otistik Bozukluklar, Bayılmalar, İntiharlar, Kişilik Bozuklukları,Konuşma Bozuklukları, Sosyal Fobi, Kumar Bağımlılığı, Takıntılar, Müzik İle Tedavi, Panik Bozukluğu, Şizofreni, Güzellik ve Ruh Sağlığı, Paranoyalar, Cinsel İstismar, Unutkanlık, Uykusuzluk, Evlilikte Sevgi, Yorgunluk, Kardeş Kıskançlığı, Gelin Kaynana İlişkileri, Manik Depresif, Aile İçi Şiddet,Takıntılar, İlişki problemleri; çözüm yolları; insan ilişkilerindeki başarının sırları.